Gå direkt till innehållet
Olimme ihan suunniltamme
Olimme ihan suunniltamme
Spara

Olimme ihan suunniltamme

Lägsta pris på PriceRunner
Läs i vår app eller ladda ned

Kirja joka takuulla yllättää

Vanhempiaan ei voi kukaan valita, mutta he voivat tehdä lapsensa puolesta valintoja. Hurjia, koko elämän mullistavia valintoja.

Lapsena Rosemary puhua pälpätti lakkaamatta, joten miksi nyt, opiskelijatyttönä, hän ei puhu juuri mitään? Hänellä oli samanikäinen sisar, Fern, ja isoveli, Lowell. Hän rakasti heitä palavasti, mutta nyt molemmat ovat kadonneet. Veljen odottamaton yhteydenotto auttaa Rosemarya selvittämään, mitä lopulta tapahtui. Samalla lukija joutuu pohtimaan perustavanlaatuisia kysymyksiä ihmisen suhteesta muuhun luomakuntaan. Tämä on Rosemaryn poikkeuksellinen tarina: naurattava, surullinen ja ajatuksia herättävä.

Karen Joy Fowler on kirjoittanut kolme novellikokoelmaa ja kolme romaania, joista tunnetuin on Jane Austen -lukupiiri. Hän on ollut ehdolla useiden palkintojen saajaksi. Olimme ihan suunniltamme oli ehdolla Man Booker -palkinnon saajaksi viime vuonna ja oli kaikista ehdokkaista selvästi myydyin kirja.

Författare
Karen Joy Fowler
Översättare
Sari Karhulahti
ISBN
9789513186067
Språk
Finska
Utgivningsdatum
2015-08-17
Förlag
Tammi
Tillgängliga elektroniska format
  • Epub - vattenmärkt
Läs e-boken här
  • Adlibris app
  • Läsplatta
  • Dator