Gå direkte til innholdet
V- ja W-tyylillä K7
Spar

V- ja W-tyylillä K7

Lytt i app eller last ned

Veemiehillä on asiaa

V- ja W-tyylillä -sarjassa Juha Vuorinen ja André Wickström analysoivat maailmanmenoa omintakeisella tavallaan.

Seitsemännellä kaudella huoleton huuliveikko André Wickström muistelee ensimmäistä näkemäänsä peffaleffaa ja karkeakirjallisuuden kuulapää Juha Vuorinen ihmettelee, oliko Michael Jacksonilla oikeasti hikka miehen levyttäessä yhtä megahittiään.

Kauden aiheita aakkosjärjestyksessä ovat energiakriisi, ihmedieetit, häpeä, Pohjoismaat, poliittiset hörhöt, rikkaus, ulkomaiset elokuvat, ulkomaiset elokuvat 3 1/3, ulkomaiset biisit ja ulkomaiset biisit 2.

André Wickström (s. 1976) on viihdemaailman sarkastisen huumorin konkari, joka tuli suomalaisille tutuksi erityisesti W-tyyli-viihdeohjelmasta (2003–2005). Television lisäksi Wickström on esiintynyt niin komedialavoilla kuin elokuvissakin.

Juha Vuorinen (s. 1967) on kirjailijan uran lisäksi ehtinyt tehdä töitä radio- ja televisiotoimittajana, ohjaajana, käsikirjoittajana ja tuottajana. Vuorisen groteskia huumoria voi kuunnella kymmenissä äänikirjoissa ja esimerkiksi Kaunokirjallisuuden karvakuonoissa ja Karkeakirjallisuuden kuulapäissä.

ISBN
9789524030564
Språk
Finsk
Utgivelsesdato
21.8.2023
Tilgjengelige elektroniske format
  • MP3 - i en fil
  • MP3 - i avsnitt
  • Flash Stream
  • HTTP Stream
  • TSS Stream
Spilletid
10tim 17min
Lytt her
  • App
  • Datamaskin