Gå direkte til innholdet
Runoja valitettavasti
Spar

Runoja valitettavasti

Forfatter:
innbundet, 2017
Finsk
Arvoisat lukijat. Olen koonnut tähän runokirjaan vuosien varrelta pöytälaatikkoon kertyneitä runoja. Runot ovat syntyneet Muhoksella, Utajärvellä ja Vaalassa. Sukulaisten ja muiden harmiksi olen runoja lausunut, jos läsnä oleva yleisö ei ole ehtinyt estämään runonlausuntaa. Varsinaisia rakkausrunoja ei ole tässä runokirjassa, toki osassa runoissa esiintyy tunnetta siihen viittaavaan.
Runot voidaan jakaa muutamaan lokeroon, metsästykseen, luonnonsuojeluun, yhteiskuntapolitiikkaan, urheiluun ja perheeseen liittyviin runoihin. Hienon kansikuvan on piirtänyt muhoslainen taiteilija Esa Holopainen, kiitos hänelle siitä.
Lyhyesti sanottuna pyydän anteeksi lukijat, ken uskaltaa kirjan lainata tai ostaa, vastuu siirtyy siinä vaiheessa lukijalle valitettavasti.
Forfatter
Asko Lampinen
ISBN
9789529385454
Språk
Finsk
Vekt
306 gram
Utgivelsesdato
1.1.2017
Antall sider
80