Gå direkte til innholdet
Peilimies
Spar

Peilimies

Lytt i appen vår eller last ned

Vuoden trilleritapaus!

Joona Linna palaa poliisintyöhön sarjan kahdeksannessa trillerissä. Vain yksi ihminen voi auttaa häntä ratkaisemaan käsittämättömän murhan, mutta suostuuko hän yhteistyöhön Joonan kanssa?

Nuori nainen katoaa matkalla kotiin koulusta. Viisi vuotta myöhemmin hänet löydetään murhattuna leikkipuistosta keskeltä Tukholmaa. Joona Linna onnistuu jäljittämään silminnäkijän valvontakameroiden avulla, mutta tämä on psyykkisesti sairas eikä muista mitään tapahtumista. Joonalle ei jää muuta vaihtoehtoa kuin kääntyä hypnotisoija Erik Maria Barkin puoleen.

Nimimerkki Lars Keplerintakana on ruotsalainen kirjailijapariskunta Alexander Ahndoril (s. 1967) ja Alexandra Coelho Ahndoril (s. 1966). Heidän saumaton yhteistyönsä Lars Keplerinä alkoi rakkaudesta jännityskirjallisuuteen ja -elokuviin. Sittemmin Joona Linna -sarja on lunastanut paikkansa pohjoismaisen kirjallisuuden eturivissä. Kansainväliseksi ilmiöksi noussut sarja on myynyt maailmalla 14 miljoonaa kappaletta ja sitä on käännetty 40 kielelle.

Forfatter
Lars Kepler
ISBN
9789520420437
Språk
Finsk
Utgivelsesdato
21.10.2020
Forlag
Tammi
Tilgjengelige elektroniske format
  • MP3 - i en fil
  • MP3 - i avsnitt
  • Flash Stream
  • HTTP Stream
  • TSS Stream
Spilletid
16tim 57min
Lytt her
  • Adlibris app
  • Datamaskin