Gå direkte til innholdet
KouKultani - Virkatut huivit ja päähineet
KouKultani - Virkatut huivit ja päähineet
Spar

KouKultani - Virkatut huivit ja päähineet

Les i appen vår eller last ned

Kirja täynnä kauniita ja käytännöllisiä virkkausideoita.

Virkkaussuunnittelija Eine Kinnulan neljäs KouKultani-kirja sisältää ohjeita kaulaliinoista, tuubi- ja kolmiohuiveista sekä myssyistä ja pääpannoista. Nämä kauniit virkkaustyöt ovat aloittelijoidenkin toteutettavissa.

KouKultani huivit ovat tyylikkään ajattomia ja virkattu materiaaleista, joita voit käyttää asusteena sisällä ja lämmittämässä ulkoillessa. Töiden värit ovat luonnonläheisiä ja hyvin eri asuihin sopivia. Langat on valittu siten, etteivät ne kutita herkkääkään ihoa.

Kirjasta löytyy ohje myös tyylikkääseen ponchoon, hartioita lämmittävään hihattimeen ja ihastuttavaan morsiamen keeppiin. Kirjan ohjeilla valmistuu myös vauvalle ihanan pehmeä kapaloliina ja myssy sekä ulkoilua ja luontoa rakastavan miehen käytännöllinen kauluri ja myssy. Sokerina pohjalla on ohje freestyle-virkatusta kukkahuivista, jonka värisuunnittelussa ja virkkaamisessa jokainen voi päästää luovuutensa valloilleen.

Ohjeiden, kaavioiden ja työvaihekuvien lisäksi kirja sisältää paljon tekijän omia virkkausvinkkejä.

Eine Kinnula on joroislainen KouKultani-brändin luoja. Hän suunnittelee virkkaustöitä, kirjoittaa käsityökirjoja ja pitää suosittuja virkkauskursseja.

Forfatter
Eine Kinnula
Fotograf
Eine Kinnula
ISBN
9789523756847
Språk
Finsk
Utgivelsesdato
31.10.2023
Tilgjengelige elektroniske format
  • Enhanced epub - vannmerket
Les e-boka her
  • Adlibris app
  • Datamaskin