Gå direkte til innholdet
Kolme minuuttia
Spar

Kolme minuuttia

186,-
Lytt i appen vår eller last ned

Nerokas jännäri kansainvälisestä huumekaupasta.

Palkittu ruotsalaiskaksikko jälleen kirjoitusvauhdissa - Roslund&Hellström uppoutuvat kansainvälisten huumerikollisten armottomaan maailmaan.

Ruotsin poliisin myyränä vankilaan soluttautunut ja sieltä paennut pikkurikollinen Piet Hoffman piileskelee perheineen Kolumbiassa. Kintereillään hänellä on komisario Ewert Grens ja itämafia ja työantajanaan Kolumbian pelätyin huumekuningas - vai sittenkin Yhdysvaltain liittovaltion poliisi?Keneen on luottaminen maailmassa jossa kaiken voi ostaa, ja jossa peiteroolit vaihtuvat kuin karusellissa? Kolme minuuttia on kirjoittajiensa kuudes yhteinen kirja ja itsenäinen jatko-osa heidän kansainväliselle läpimurrolleen Kolme sekuntia.

Anders Roslund ja Börge Hellström ovat ainutlaatuinen kirjoittajapari. Anders Roslund oli ennen kirjailijaksi ryhtymistään kulttuuritoimittaja, Börge Hellströmillä taas on käytännön kokemusta rikollisuudesta. Hellström kärsi tuomionsa vankilassa ja auttaa nyt vapautuvia vankeja sopeutumaan yhteiskuntaan kirjailijantyönsä ohessa. Kirjoittajien erilaiset näkökulmat synnyttävät todenmakuista kirjallisuutta, jossa jännittävän juonen mausteena on teräviä oivalluksia yhteiskunnastamme.

Oversetter
Helene Bützow
ISBN
9789510451410
Språk
Finsk
Utgivelsesdato
18.6.2020
Forlag
WSOY
Tilgjengelige elektroniske format
  • MP3 - i en fil
  • MP3 - i avsnitt
  • Flash Stream
  • HTTP Stream
  • TSS Stream
Spilletid
17tim 51min
Lytt her
  • Adlibris app
  • Datamaskin