Gå direkte til innholdet
Kaikki langat käsissä
Kaikki langat käsissä
Spar

Kaikki langat käsissä

Forfatter:
Finsk
Les i appen vår eller last ned

Viiltävä trilleri Lontoon rahamaailmasta.

Jännityksen mestari kutoo huikean petosten verkon romaanissa, joka kuvaa Lontoota 24 tunnin ajan 24 eri hahmon näkökulmasta.

Evening Postin toimittajat huomaavat kummallisen yhteyden kolmen toisiinsa näennäisesti liittymättömän uutisen välillä. Jos he ovat oikeassa ja itsemurhayritys, kaappaus ja yritysosto liittyvät toisiinsa, he saattavat olla koko 1970-luvun suurimman uutispommin jäljillä. Skandaalinkäryisen salaliiton paljastaminen olisi lottovoitto – ja vaarallisin juttu heidän urallaan. Tunti kerrallaan heille paljastuu totuus rahamaailmasta, sen kuninkaasta ja ihmisistä hänen verkossaan.

Ken Follett (s. 1949) on yksi maailman menestyneimmistä kirjailijoista: hänen teoksiaan on myyty yli 190 miljoonaa kappaletta yli 80 maassa. Hänen Kingsbridge- ja Vuosisata-kirjasarjansa ovat rakastettuja ympäri maailman, mutta hänet tunnetaan myös menestystä niittäneistä vakoojatrillereistään. Follett asuu vaimonsa Barbaran kanssa Stevenagessa Lontoon lähistöllä.

*

”Tiukkaa jännitystä.” – The Washington Post

”Kunnianosoitus poikkeukselliselle rohkeudelle ja epätodennäköisille sankareille.” – People

Forfatter
Ken Follett
Oversetter
Osmo Saarinen
ISBN
9789510509050
Språk
Finsk
Utgivelsesdato
3.3.2025
Forlag
WSOY
Tilgjengelige elektroniske format
  • Epub - vannmerket
Les e-boka her
  • Adlibris app
  • Lesebrett
  • Datamaskin