Gå direkte til innholdet
Joukkomurhia ja terrorismia
Joukkomurhia ja terrorismia
Spar

Joukkomurhia ja terrorismia

Les i appen vår eller last ned
Taivas on sininen ja ilma kirkas, kun kaksi lentokonetta syöksyy World Trade Centerin kaksoistorneihin New Yorkissa. Miljoonat ihmiset katselevat avuttomana, kuinka kummassakin kuolemanloukussa alkaa 102 minuuttia kestävä selviytymistaistelu.

"Joukkomurhia ja terrorismia" kertoo historian kauhistuttavimmista tapahtumista. Se kuvaa hyökkäystä WTC:n kaksoistorneihin, joukkomurhaa Münchenissa vuonna 1972, Mekan terrori-iskua vuonna 1979, Osama bin Ladenin ja Mohammed Attan elämää sekä miestä, joka kaksi vuosikymmentä oli maailman pelätyin terroristi nimeltään Carlos.

Maailman historia vie sinut henkeäsalpaavalle matkalle menneisyyteen. Nauti historian suurista tapahtumista ja palaa ajassa taaksepäin – takaisin toisen maailmansodan eturintamaan, viikinkien ryöstöretkiin ja jumalia palvovien egyptiläisten pariin. Maailman historia tarjoaa upeita artikkeleita jännittävistä ja dramaattisista menneisyyden tapahtumista.
ISBN
9788726383195
Språk
Finsk
Utgivelsesdato
1.5.2020
Tilgjengelige elektroniske format
  • Epub - vannmerket
Les e-boka her
  • Adlibris app
  • Lesebrett
  • Datamaskin