
Black Lives Matter, Vale valkoisesta Jeesuksesta ja Elokapina
On myös vaadittu perinteisen kristillisen uskon ja sen mukaisen Jeesuksen muuttamista marxilaisen vapautuksen teologian ja seksuaaliradikaalin queer-ideologian mukaisiksi. Tällaisia vaatimuksia ajetaan Suomessakin, yhdessä Elokapina-viherliikkeen radikaalien ilmastovaatimusten kanssa. Ei ole sattumaa, että tällaista radikalismia edistetään nyt Suomessa, jonka pääministeri edustaa kommunistiseen nyrkkitervehdykseen kiteytyvää aatemaailmaa ja jonka vihreä sisäministeri sekä myötäilee Elokapina-ääritoimintaa että toteuttaa poliisin ideologista haltuunottoa.
Seuraavat avainkysymykset johdattavat ymmärtämään, mitä nyt tapahtuu:
Mistä on kysymys Black Lives Matter -liikkeessä ja sen väkivaltamellakoinnissa?
Onko Jeesus kuvattu valheellisesti valkoisena ja onko tilalle asetettava nynny queer-Jeesus?
Vaatiiko raamatullinen evankeliumi tukemaan marxilaista vapautuksen teologiaa?
Mikä on kommunistisen nyrkkitervehdyksen hyytävä sanoma?
Mihin ilmastovihreä Elokapina-liike todella pyrkii?
Miten korona- ja ilmastososialistinen terveystotalitarismi palvelee Ison rahan voimalla ajettavaa The Great Reset -globalismia?
Teologian tohtori ja dosentti Juha Ahvio vastaa näihin kysymyksiin tässä kirjassa. Lue tämä kirja ja ymmärrä, millainen on todellisuus ajankohtaisten otsikoiden takana.
- Forfatter
- Juha Ahvio
- ISBN
- 9789515853608
- Språk
- Finsk
- Vekt
- 184 gram
- Utgivelsesdato
- 1.1.2020
- Forlag
- Kuva ja sana
- Antall sider
- 160
