Gå direkte til innholdet
Bamse Unohdussaarella
Bamse Unohdussaarella
Spar

Bamse Unohdussaarella

Forfatter:
Finsk
Alder: 3-6 år
Serie: Bamse
Les i appen vår eller last ned

Nina Kaniini on joutunut sairaalaan ja Bamse, Pomppi ja Kilpinen lähtevät Unohdussaarelle etsimään Ninalle parannuskeinoa. Matka on kuitenkin vaarallinen, sillä sanotaan, että Unohdussaarella todella unohtaa kaiken. Muistavatko ystävykset, mitä he etsivät saarelta? Eiväthän he vain unohda lähteä saarelta kotiin?

”Bamse Unohdussaarella” on Jimmy Wallinin kirja ystävien ja perheen auttamisesta. Kirja on osa suosittua Bamse-sarjaa.

Bamse

Tervetuloa Bamsen maailmaan!

Kun Bamse syö Isoäidin jymyhunajaa, hänestä tulee maailman vahvin nalle. Hän on myös maailman kiltein nalle. Hän auttaa kaikkia pulaan joutuneita – olipa kyseessä sitten ystävä tai joku muu. Bamse on naimisissa Leenan kanssa, ja yhdessä heillä on neljä lasta: kolmoset Nalle-Maija, Teddy ja Lennu sekä nuorimmainen Pampula. Kun Bamse ei työskentele metsässä, hän on usein ulkona seikkailemassa parhaiden ystäviensä Pompin ja Kilpisen kanssa.

Jimmy Wallin (s. 1980) on ruotsalainen kirjailija, kuvittaja ja sarjakuvataiteilija. Hän on käsikirjoittanut useita Bamse-tarinoita ja kuvittanut monia lastenkirjoja.

Forfatter
Jimmy Wallin
Oversetter
Saga Egmont
Redaktør
Tiia Mensio
Alder
3-6 år
ISBN
9788727244624
Språk
Finsk
Serie
Bamse
Utgivelsesdato
7.11.2025
Forlag
SAGA Kids
Tilgjengelige elektroniske format
  • Enhanced epub - vannmerket
Antall sider
19
Les e-boka her
  • Adlibris app
  • Datamaskin