Gå direkte til innholdet
Aina on syytä juhlaan
Spar

Aina on syytä juhlaan

Forfatter:
innbundet, 2018
Finsk
Me tarvitsemme lisää juhlia. Kaikki juhlat ovat merkittäviä, isot ja pienet juhlat. Juhlissa kerään-nymme yhteen, irrotamme arjesta ja iloitsemme toisistamme.

Juhlista jää pieniä tai ehkä elämämme merkittävimpiä muistoja. Juhliin kuuluu nauru, uudet kohtaamiset ja vanhojen muisteleminen. Toivon enemmän aihetta juhlaan ja vähemmän stressiä juhlien järjestämisestä - siksi syntyi koko perheen juhlakirja.

Olen kerännyt tähän kirjaan parhaat vinkit erilaisten juhlien järjestämiseen. Vuodenajat ohjaavat juhlatyylejä ja haluan kannustaa elämään hetkessä, hyödyntämään kauden teemoja, värejä, kasveja ja materiaalejeja juhlia järjestäessäsi. Toivon, että kynnys juhlien järjestämiseen ei olisi niin korkealla, että avaisimme kotimme ovet ystäville ja rakkaille silloinkin, kun kaikki ei ole täydellistä. Kun vaatehuone on vielä siivoamatta ja kattaukseen ei riitä kaikille samanlaisia astioita.
Yksinkertaisilla koristeilla ja pienillä yksityiskohdilla juhlat syntyvät ilman mieletöntä ponnistelua. Tärkeintä on kerätä muistoja ja muistaa rakkaita heidän juhla-päivinään. Juhlien järjestämisen pitää olla helppoa ja hauskaa.

Koko perheen juhlakirja on tarkoitettu erityisesti lapsiperheille. Kirjasta löytyy paljon ideoita erilaisten juhlien järjestämiseen ja juhlien koristelemiseen yhdessä.

Kirjan kirjoittaja ylläpitää suosittua Popupkemut-blogia!
Undertittel
Koko perheen juhlakirja
ISBN
9789523215139
Språk
Finsk
Vekt
860 gram
Utgivelsesdato
1.1.2018
Forlag
readme.fi
Antall sider
223