Siirry suoraan sisältöön
Skygger over Paris
Skygger over Paris
Tallenna

Skygger over Paris

Kirjailija:
kirjanorja (bokmål)
Lue Adlibris-sovelluksessa tai lataa laitteellesi

En amerikansk kvinne havner midt i skuddlinjen mellom Coco Chanel og Elsa Schiaparelli, to ikoniske designere og intense rivaler i moteverdenen.

Paris, 1938. Coco Chanel og Elsa Schiaparelli kjemper om å være den mest vellykkede og innflytelsesrike motedesigneren i Frankrike. Deres rivalisering er legendarisk, og kommer til syne både i politiske holdninger og designene deres.
Chanels er klassiske, elegante og praktiske, Schiaparellis dristige, eksperimentelle og surrealistiske.

Lily Sutter er kunstlærerinne, og har nylig blitt enke da hun reiser til Paris for å besøke sin bror Charlie. Han insisterer på å kjøpe en couturekjole til henne – en Chanel. Lily vil helst ha en Schiaparelli.
Tilfeldigheter gjør at hun blir ansatt hos Sciaparelli, og slik blir hun trukket inn i de mange feidene hennes med Chanel. Lily, på sin side, bekymrer seg mer over brorens forelskelse i en gift kvinne.
Og samtidig som en overhengende trussel om en ny verdenskrig kaster skygger over Paris, forelsker Lily seg i en tysker ...



"Med elegant, levende prosa skildres det beryktede rivaliseringen mellom Coco Chanel og Elsa Schiaparelli i en roman som vil nytes av lesere som liker historiske bøker." Hazel Gaynor, forfatter

"En smart, vittig, ektefølt og fascinerende skildring av den beryktede rivaliseringen mellom Coco Chanel og Elsa Sciaparelli, hentet fra en spennende tid i historien. (...) perfekt lesning for alle som liker historiske romaner og motehistorie. Helt utsøkt!" —Chanel Cleeton, forfatter

Kirjailija
Jeanne Mackin
Painos
1
ISBN
9788202668624
Kieli
kirjanorja (bokmål)
Julkaisupäivä
10.12.2020
Kustantaja
Cappelen Damm
Formaatti
  • Vesileimattu Epub
Lue e-kirjoja täällä
  • Adlibris-sovellus
  • Lukulaite
  • Tietokone