Siirry suoraan sisältöön
Skal vi leke en bok?
Tallenna

Skal vi leke en bok?

sidottu, 2014
kirjanorja (bokmål)
Lyst, lek, leseglede og læring er denne bokas magiske firkløver. Boka er spekket med kreative ideer, og språkleker knyttet til en knippe bøker. Språklekene kan du også overføre til egne bildebokfavoritter. Bildebøkene som presenteres spenner fra kjente klassiskere som Prøysen til den utvidete pekeboka for de aller minste.
Hvert kapittel presenterer konkrete og utprøvde lekeoppskrifter som gir gode leseopplevelser. For å gjøre barnehageansatte bedre rustet til samtaler om tekster følger en litterær tolkning, samt en kort redegjørelse for hvorfor metodene er gunstige for barns begrepsforståelse, deres kognitive ferdigheter og deres evner til å fortelle og fantasere.

Bokas hensikt er å inspirere alle som jobber, eller vil jobbe, med litteraturformidling og språkstimulering i barnehagen.

Ingvild Alfheim er utdannet litteraturviter og har i mange år jobbet som barne- og ungdomsredaktør i Gyldendal Norsk Forlag. Cecilie D. Fodstad jobber ved Dronning Mauds Minne Høgskole for barnehagelærerutdanning/DMMH i Trondheim.
Alaotsikko
Språktilegnelse gjennom bildebøker
Painos
1
ISBN
9788215023120
Kieli
kirjanorja (bokmål)
Paino
627 grammaa
Julkaisupäivä
27.8.2014
Sivumäärä
156