
Natt i varggropen (S2E5 Livet e perfa!)
Säsong 2, avsnitt 5 ”Natt i varggropen”: KG bjuder in Ylva och Fluffo till grillövernattning i sin nyrenoverade varggrop och det blir en minst sagt händelserik natt. Katarinas pjäs ”Morfar Gulasch” börjar ta form men hon har lite problem med delar av ensemblen. Tyckerietpanelen i TV24-morgon skaffar ett husdjur, en hamster, men bråkar rejält om vad den ska heta.
Under tio söndagar får vi nu åter följa den avdankade TV-skådisen Johannes, f.d. inbrottstjuven Envar och dramatikern Katarina i en oändlig rad av osannolika vardagsäventyr. Och så får vi förstås en inblick i det kaotiska livet både framför och bakom kulisserna på TV24:s morgonstudio.
Säsong 2 av ”Livet e perfa!” består av tio fristående avsnitt, där Fredde Granberg är i högform i denna vilda sitcom i ljudboksformat.
Bokförlaget Lind & Co:s tablåserier släpper ett nytt avsnitt varje vecka, alltid på samma veckodag.
För dig som vill ha mer av Johannes, Envar och gänget – missa inte de fristående romanerna Den stora smällen, Den stora blåsningen, Den stora utmaningen och Den stora julen.
- Kirjailija
- Herman Wenlin
- Lukija
- Fredde Granberg
- Suunnittelija
- Emma Graves
- ISBN
- 9789181092950
- Kieli
- ruotsi
- Julkaisupäivä
- 28.4.2026
- Kustantaja
- Lind Co Förlag
- Formaatti
- MP3 - yksi tiedosto
- MP3 - lyhyet jaksot
- Flash suoratoisto
- HTTP suoratoisto
- TSS suoratoisto
- Soittoaika
- 1tuntia 11minuuttia
- Kuuntele äänikirjoja täällä
- Sovellus
- Tietokone