Siirry suoraan sisältöön
Manus om anus
Manus om anus
Tallenna

Manus om anus

Lue Adlibris-sovelluksessa tai lataa laitteellesi

Har du noen gang sett blod på dopapiret, og blitt redd? Fundert på om stikkpiller skal inn med spiss eller butt ende først? Tenkt over hvorfor vi i det hele tatt trenger et eget hull for avføring? Eller er du rett og slett nysgjerrig på dette med analsex?

Du er ikke alene. Manus om anus kaster lys over temaer du ikke ante at du ville vite mer om: Fra anusens evolusjonistiske oppstandelse, til analhygiene, analdød og anale funfacts. Visste du for eksempel at man i London på 1800-tallet blåste sigarettrøyk opp i anus for å gjenopplive druknede?

Skrevet med snert og eleganse, tar denne boken oss med til kroppens mest tabubelagte område. Manus om anus er kunnskap og humor i skjønn forening.

Forfatterne er begge fastleger. Kaveh Rashidi er fast spaltist i Tidsskrift for Den norske legeforening og paneldeltaker i TV2-programmet Helsekontrollen. Jonas Kinge Bergland er en av Norges fremste standup-komikere, blant annet som vinner av Komiprisen 2017.

Alaotsikko
Om kroppens (kanskje) viktigste organ
Painos
1
ISBN
9788205514973
Kieli
kirjanorja (bokmål)
Julkaisupäivä
19.2.2018
Kustantaja
Gyldendal
Formaatti
  • Vesileimattu Epub
Sivumäärä
197
Lue e-kirjoja täällä
  • Adlibris-sovellus
  • Lukulaite
  • Tietokone