Siirry suoraan sisältöön
  1. Kirjat
  2. Terveys ja elämäntapa
  3. Matkailu

I skyggen av Bysants

norjan bokmål
Sarja:Sidespor
22,00 €

I år 578 dro munken Johannes Moscho og hans elev sufien Sophronius, på en reise gjennom hele det bysantiske keiserdømmet. I 1994 foretar den britiske forfatteren og journalisten William Dalrymple den samme reisen med munkens opptegnelser i bagasjen. Ferden, som går fra Hellas til Egypt, via bl.a. Tyrkia, Syria og Libanon, gir et fascinerende innblikk i områdets historiske og religiøse utvikling - og ikke minst bakgrunnen for mange av vår tids dramatiske konflikter. William Dalrymple møter en verden med urgamle klostre som har overlevd århundrer med islamsk styring, men som nå står i fare for å forsvinne.
Gjennom hele denen fascinerende reisen får leseren samtidig et fargerikt innblikk i hvordan Moscho opplevde denne turen for over 1500 år siden.

William Dalrymple har skrevet en rekke prisbelønte reiseskildringer. I skyggen av Bysants beskriver til fulle hans evne til å formidle kunnskap på en både intelligent og poetisk måte.

Kääntäjä
Ellinor Kolstad
Painos
1
ISBN
9788203214233
Kieli
norjan bokmål
Julkaisupäivä
12.9.2016
Kustantaja
Aschehoug AS