Siirry suoraan sisältöön
  1. Kirjat
  2. Lasten- ja nuortenkirjat
  3. 3-6 vuotiaille

Godistjuven

12,20 €
Lue sovelluksessa tai lataa laitteellesi

Mia och Hassan har en detektivbyrå tillsammans. De löser fall ihop, som detektiver ju gör. I Godistjuven hjälper de lillebror Max att hitta sitt borttappade godis. Eller är det någon som har stulit godispåsen? De letar både inomhus och utomhus tills de hittar tjuven – en oväntad sådan.

Nu kommer tredje delen i serien Mia & Hassans detektivbyrå: Godistjuven. En genomillustrerad, utsökt, kort deckare för en yngre publik. Godistjuven handlar om hur en godispåse återfinns – utan godiset. Med hjälp av finurliga frågor och ihärdigt letande så hittar detektiverna godistjuven. Bilderna stärker berättelsen och stödjer läsningen kongenialt. Serien vänder sig till barn i åldern 6–9 år.

Lättlästa böcker från Nypon är ofta något kortare, har alltid ett lättare språk och ett innehåll anpassat för den tänkta läsarens ålder. Nypons böcker är indelade i sex nivåer. Böckerna om Mia och Hassans detektivbyrå ligger på nivå 2 av 6.

Kirjailija
Anna Hansson
ISBN
9789180778060
Kieli
ruotsi
Julkaisupäivä
7.2.2025
Kustantaja
Nypon förlag
Formaatti
  • Rikastettu Epub - vesileimattu
Lue e-kirjoja täällä
  • Sovellus
  • Tietokone