

En europeisk tragedie
Gjennom et unikt samarbeid mellom en russisk skribent i eksil og en norsk journalist med Europa som spesialfelt får vi uvurderlig innsikt i bakgrunnen for Ukraina-krigen og den pågående kampen mellom frihet og diktatur.
De to argumenterer for at Russland og Europa er i et skjebnefellesskap. Når våpnene stilner, kan kun en demokratisk utvikling gi en farbar vei videre. Alternativet er å gjenta feilene som bidro til at frontene hardnet.
Selv etter råskapen i Ukraina er sameksistens uunngåelig. Skal det bli grunnlag for fred og demokrati framover, trengs et grundig oppgjør etter forbrytelsene på slagmarken, en europeisk vending i Moskva og en vestlig politikk som knytter Russland tettere til Europa.
- Alaotsikko
- Hvordan Vesten og Russland ble fiender - og kan finne sammen igjen
- Kirjailija
- Sten Inge Jørgensen, Leonid Ragozin
- Painos
- 1
- ISBN
- 9788203395062
- Kieli
- kirjanorja (bokmål)
- Julkaisupäivä
- 31.10.2022
- Kustantaja
- Aschehoug
- Formaatti
- Vesileimattu Epub
- Sivumäärä
- 377
- Lue e-kirjoja täällä
- Adlibris-sovellus
- Lukulaite
- Tietokone