Siirry suoraan sisältöön
Alla goda ting är tre : se kraften i drömmar, sammanträffanden och fantasin
Tallenna

Alla goda ting är tre : se kraften i drömmar, sammanträffanden och fantasin

Kirjailija:
sidottu, 2010
ruotsi

Drömmar, sammanträffanden och fantasi är tre kraftfulla sätt att komma i kontakt med sin egen riktning, healing och energi, säger Moss. När vi fastnar i vardagslivets åtaganden och stress så är det lätt att tappa kontakten med en djupare mening i livet. Det kan upplevas som om vi blir intrasslade i problem som inte kan lösas på den nivå där de blev till.

Genom att fokusera på våra drömmar, sammanträffanden och fantasi börjar vi komma ihåg att det finns en värld bortom vår verklighet, som återuppväcker känslan för vem vi är och vad vi är menade att bli i livet. Att återupptäcka den dimensionen är som att upptäcka färger efter att ha levt i en svart-vit värld.

I boken Alla goda ting är tre får vi redskap att kunna leva ett kreativt liv. Vi blir medvetna om att vi drar till oss eller undviker människor, situationer eller möjligheter på grund av vår energi eller föreställning. Vi lär oss att ett passionerat sinne kan utföra mirakel och att vårt bästa arbete görs på ett lekfullt sätt.

När vi upptäcker drömmarnas kraft, vad som styr sammanträffanden och använder vår fantasi, inser vi hur geniala dessa redskap är och hur mycket de kan förändra för oss själva och andra.

Kirjailija
Robert Moss
Painos
1
ISBN
9789153433613
Kieli
ruotsi
Paino
480 grammaa
Julkaisupäivä
8.1.2010
Kustantaja
Ica Bokförlag
Sivumäärä
232