Gå direkt till innehållet
Smagen af rock’n’roll
Spara

Smagen af rock’n’roll

inbunden, 2025
Danska
Lägsta pris på PriceRunner
MAD, DER SMAGER AF MUSIK 

Den ene er kok, den anden musiker. Begge dyrker de mad- og musikkultur, og sammen er de klar til at servere et stærkt sammenkog af det bedste: mad, der svinger, og musik, der fa°r tænderne til at løbe i vand. 

I bogen fa°r du opskrifter pa° fx pico de gallo, chicken and waffles, klassiske burgere, ribeye, tortillaer og meget mere. Som en ekstra bonus kan du følge med, na°r forfatterne giver den gas, ba°de i studiet og ved komfuret. Godt krydret med tips undervejs. Du skal blot scanne QR-koderne i bogen, sa° er du tæt pa° det hele via din smart- phone eller tablet. 

Bring lækker mad og musik ind i dit køkken – pa° præcis den ma°de, du ønsker det. 

Om forfatterne 
Olsen – Den skaldede kok – er uddannet fra Hotel d’Angleterre og har som ba°de kok, tjener og køkkenchef en lang karriere bag sig, der blandt andet har budt pa° egen restaurant, catering, en lang række kogebøger og utallige tv-programmer. Samtidig har han siden den pure ungdom givet den gas pa° den danske rock’n’roll-scene. 

Morten Wittrock har i mere end 30 a°r arbejdet professionelt med sydstatsmusik. Han har blandt andet leveret musik til den amerikanske TV-serie Lethal Weapon og har som producer modtaget prisen for A°rets Rockabilly Album i USA. Under sine utallige ophold over there har han samtidig dyrket sin store passion for den amerikanske madkultur.
Upplaga
1
ISBN
9788794532785
Språk
Danska
Vikt
532 gram
Utgivningsdatum
2025-05-07
Förlag
-
Sidor
135