Gå direkt till innehållet
  1. Böcker
  2. Barn & ungdom
  3. 0-3 år

Rasmus Nalle ja tontut

34 kr
Lägsta pris på PriceRunner

Kun Rasmus Nalle, Pingo ja Pelle lähtevät etsimään joulukuusta, sopivaa puuta ei tahdo löytyä. Ystävykset astelevat yhä syvemmälle ja syvemmälle metsään. Kuusi löytyy, mutta samassa alkaa sataa lunta. Ovatko he eksyneet? Rasmus Nalle ystävineen saa kuitenkin pian apua. He tutustuvat pikkuiseen tonttuun ja ennen kuin he huomaavatkaan, he ovat huikealla seikkailulla joulun taikamaassa.

Rasmus Nalle ja tontut on viehättävä jouluinen tarina perheen pienimmille.



Carla Hansen (1906–2001) oli tanskalainen kirjailija. Hän loi rakastetun Rasmus Nallen yhdessä miehensä, kuvittaja Vilhelm Hansenin (1900–1992) kanssa. Rasmus Nallea julkaistiin alun perin tanskalaisissa lehdissä sarjakuvana, mutta pian valloittavan nallen elämästä ryhdyttiin painamaan myös kirjoja. Nykyisin Rasmus Nalle tunnetaan ympäri maailman.

Rasmus Nalle on ollut rakastettu hahmo vuodesta 1951 lähtien, jolloin ensimmäiset Rasmus Nalle -sarjakuvat julkaistiin tanskalaisissa sanomalehdissä. Rasmus Nalle on perso letuille, ja hänellä on aina aikaa pitää lettukestit. Yhdessä ystäviensä Pingon, Pellen ja Kallen kanssa Rasmus seikkailee maailmalla Mary-nimisellä laivalla.

Översättare
Terhi Kemppinen
ISBN
9788728024935
Språk
finska
Serie
Rasmus Nalle (del 10)
Utgivningsdatum
2022-11-02
Sidor
32

Rasmus Nalle ja tontut - Per Sanderhage, Carla Hansen, Vilhelm Hansen - E-bok (9788728024935) | Adlibris Bokhandel