Gå direkt till innehållet
Pikselipölyä
Spara

Pikselipölyä

Författare:
Finska
Lägsta pris på PriceRunner
Pelaaja-lehden kirjatrilogian päätösosa Pikselipölyä on tuhti kokoelmapaketti klassikkopelien historiaa ja aitoa retrointoilua.

Pelaaja-lehti on suomalainen tietokonepelien ja videopelien erikoislehti, joka on tuonut ajankohtaista pelitietoutta lukijoiden koteihin yli 20 vuoden ajan. Lehdessä on lokakuusta 2012 asti ilmestynyt nostalgiaa huokuva Pikselipölyä-palsta, jolla muistellaan rakastettuja, kiinnostavia ja erikoisia pelejä vuosien takaa.

Nyt lehden toimitus kokoaa tämän palstan parhaimmiston yksien kansien sisään noin 140-sivuiseksi kirjaksi nimeltä Pikselipölyä - pelimaailman rakastetut klassikot ja unohdetut helmet. Siinä käydään läpi tunnettuja peliklassikoita sekä tuntemattomampia retropelejä. Kaikkia näitä pelejä yhdistää se, että kirjoittajilla on niiden suhteen vahvoja muistoja ja tunteita.
Undertitel
Pelimaailman rakastetut klassikot ja unohdetut helmet
Författare
Ville Arvekari
ISBN
9789526952826
Språk
Finska
Vikt
322 gram
Utgivningsdatum
2025-01-01
Sidor
144