Gå direkt till innehållet
  1. Böcker
  2. Spänning
  3. Deckare

Noitapussista kurkistaa kuolema

Författare:
finska
Serie:Jukka Petäjä (del 1)
106 kr
Lägsta pris på PriceRunner

Kun toimittaja Johanna Saure muuttaa Pohjanmaalle paikallislehden päätoimittajaksi, edessä on muutakin kuin maanantaisia juttupalavereita ja paikallisista maanviljelijöistä kertovia työkeikkoja. Ei mene aikaakaan, kun Johanna tuntee olevansa pahassa pulassa. Hänen asuntoonsa murtaudutaan ja lisäksi alueella tapahtuu mystinen murha. Sauresta alkaa tuntua yhä enemmän ja enemmän siltä kuin kirkonkylässä olisi jotakin perimmäisen pahaa – mutta eihän noitia ole olemassa, ainakaan 1990-luvun Pohjanmaalla?

Apulaispoliisitarkastaja Jukka Petäjä rientää apuun tutkimaan monimutkaista tapahtumien vyyhtiä.

"Noitapussista kurkistaa kuolema" on tuotteliaan dekkaristi Heleena Lönnrothin esikoisromaani vuodelta 1992.

Heleena Lönnroth (s. 1947) on suomalainen kirjailija, joka kirjoittaa erityisesti rikosromaaneja. Lönnroth työskenteli pitkään kirjastonhoitajana sekä kirjastotoimenjohtajana Kotkassa.

Apulaispoliisitarkastaja Jukka Petäjä on mies, joka ei pienestä hätkähdä – onhan hän tottunut tutkimaan mitä ihmeellisimpiä rikoksia. Apuna hänellä on usein viehkeä toimittaja Johanna Saure.

ISBN
9788726740561
Språk
finska
Serie
Jukka Petäjä (del 1)
Utgivningsdatum
2021-02-22
Sidor
209