
Mot og mening
Aktiv og passiv smisking fører til at planer settes i verk før de er utsatt for tilstrekkelig kritikk, feil folk belønnes med opprykk, og hederlige personer mister motivasjonen. Vaktsomheten mot smisk må likevel ikke strekkes så langt at vi blir mistenksomme og avvisende til positive tilbakemeldinger.
Professor emeritus Guttorm Fløistad har skrevet forord til boken.
Sagt om boken:
«Jeg skal være forsiktig med superlativene i omtalen av denne boken. Ellers risikerer jeg å bli stemplet som smisker. Men boken gir glimrende veiledning for den som ønsker å etablere bedre kommunikasjon på en arbeidsplass.»
Erik Mamelund, partner i Ernst & Young
«En interessant og fascinerende bok om ytringskulturen i arbeidslivet. Leseren drives videre fra side til side. En annerledes bok om mellommenneskelig samhandling som bør leses av alle ? ikke bare de spesielt interesserte!»
Kari Breirem, direktør, borgarting lagmannsrett
- Undertitel
- Hvordan takle smisking på arbeidsplassen
- Författare
- Øyvind Kvalnes
- Upplaga
- 1
- ISBN
- 9788215013121
- Språk
- Norska (bokmål)
- Vikt
- 356 gram
- Utgivningsdatum
- 2008-04-04
- Förlag
- Universitetsforlaget
- Sidor
- 170
