Gå direkt till innehållet
  1. Böcker
  2. Fantasy & Sci-Fi
  3. Dystopier & utopier

LeXuS - Sarja eroottisia dystopioita

106 kr
Lägsta pris på PriceRunner

Kuten kaikkien belgramilaisten, myös Satien elämä on LeXuSin säätelemää. Mutta entä jos LeXuS on tehnyt väärän valinnan? Koska Satie ei ole tyytyväinen piiriinsä tai kumppaniinsa, jotka eivät ole hänelle oikeita, vaikuttaa siltä, että on vain yksi ulospääsy. Viime hetkellä ilmestyy toivonpilkahdus, joka voi pelastaa hänen elämänsä ja muuttaa sen ikuisesti: Praegressus.

Dystooppisessa tulevaisuudessa Belgramen kaupunkia hallitsee joukko säädöksiä nimeltä LeXuS. Tiukassa totalitaarisessa hallinnossa seksistä on tullut etuoikeus, jota voidaan ostaa, myydä tai ansaita. Oikeus seksiin osoittaa sosiaalista menestystä, ja tiukan valvonnan vuoksi seksuaalirikoksista on tullut etäinen muisto.

Kaikki ei kuitenkaan ole hyvin Belgramessa. Ryhmä kapinallisia johtaa vallankumousta LeXuS-hallinnon kaatamiseksi ja seksuaalisen vapauden myöntämiseksi kaikille.

Tervetuloa Belgrameen, kaupunkiin, johon tutustut asukkaiden silmien kautta. Jokainen hahmo kertoo uuden tarinan, joka voidaan lukea muista irrallisena. Tämä on tarina Satiesta, kirjautumisnumero 1593.

Kirja sisältää seuraavat novellit:
LeXuS: Perustajat
LeXuS: Satie, Praegressus
LeXuS: Azad, Oikeuden Valvojat
LeXuS: Axis, Työntekijät
LeXuS: Pold, Luopiot
LeXuS: Lucresia, Kurjat
LeXuS: Lazare, Ulkopuoliset
LeXuS: Mucha, Kuluttajat
LeXuS: Ild ja Legassov, Kumppanit
LeXuS: Don, Toimijat
LeXuS: Theodora, Työntekijät




Virginie Bégaudeau syntyi Ranskassa 1989 ja rakastaa suuria romanttisia sukuromaaneja, jotka vievät lukijat läpi historian. Hän julkaisi ensimmäisen romaaninsa Miss Elizabeth ollessaan vain 15-vuotias.
Virginie on tutkinut monia eri kirjallisuuden lajityyppejä alkaen historiallisista tarinoista aina eroottiseen automatkaan asti (La Musardine).

ISBN
9788728429532
Språk
finska
Utgivningsdatum
2022-09-09
Förlag
LUST
Sidor
271