Gå direkt till innehållet
  1. Böcker
  2. Barn & ungdom
  3. 0-3 år

Kookosbanaani ja aamiaismonsteri

finska
Serie:Kookosbanaani (del 0)
66 kr
Lägsta pris på PriceRunner

Kun Kookosbanaani on syönyt aamiaisen, hän saa katsoa hetken aikaa lastenohjelmia telkkarista. Ongelmana on vain, ettei aamiainen maistu. Onneksi Kookosbanaani saa kuitenkin hoitaa naapurin pientä possua, joka voisikin auttaa aamiaisongelmassa. Kuka onkaan todellinen aamiaismonsteri?

”Kookosbanaani ja aamiaismonsteri” on lastenkirja keksinnöistä ja syömisen rutiineista. Kirja on osa suosittua Kookosbanaani-sarjaa.

Kookosbanaani

Kookosbanaani on puoliksi kookospähkinä, puoliksi banaani. Hän asuu Pähkinäpoukaman kylässä yhdessä Äiti Banaanin, Isä Kookoksen ja pikkusisko Beibi Kokon kanssa. Keksintövajassaan Kookosbanaani kehittää mitä ihmeellisimpiä kojeita. Lähde mukaan Kookosbanaanin seikkailuihin!

Rolf Magne Golten Andersen (s. 1983) on norjalainen kirjailija, joka on kirjoittanut Kookosbanaani-tarinoita sekä äänikirjoiksi että e-kirjoiksi. Andersen työskentelee myös käsikirjoittajana elokuvan, radion ja tv:n parissa.

Översättare
Saga Egmont
Uppläsare
Antti Lang
Fotograf
Tiia Mensio
ISBN
9788727179018
Språk
finska
Serie
Kookosbanaani (del 0)
Utgivningsdatum
2025-05-19
Speltid
13min