Gå direkt till innehållet
  1. Böcker
  2. Spänning
  3. Thrillers

Kesäinen illuusioni

71 kr
Lägsta pris på PriceRunner

Varjoja kesäparatiisissa

Kuuma alkukesä Saimaalla. Piiliniemi, pieni yksityinen saariparatiisi, josta keski-ikäinen nainen toivoo löytävänsä kirjoitus- ja mielenrauhaa. Toisella puolella salmea kohoaa jylhä ja autio Variskallio, kunnes eräänä päivänä sen rantaan ilmestyy suuri moottorivene ja kallion päällä olevan huvilan ikkunoissa alkaa iltaisin loistaa kutsuva valo.

Trooppisen kosteat kesäyöt tekevät levottomaksi, ja jännitteiset kohtaamiset saavat suhteet solmuun. Jatkuva helle kuumentaa tunteet ja tekee kaikesta epätodellisen tuntuista. Mitä kukakin haluaa, keneen voi luottaa ja mikä on totta? Kesäinen illuusioni on hienovaraisen latautunut psykologinen trilleri.

Karoliina Timonen on 38-vuotias valtiotieteiden maisteri ja kirjallisuus- sekä kulttuurialan moniottelija. Hän pitää matkustelusta, viinistä ja hyvästä ruoasta ja opettelee rakastamaan oopperaa. Kesäinen illuusioni on hänen toinen romaaninsa. Esikoisteos Aika mennyt palaa ilmestyi syksyllä 2012.

ISBN
9789510411896
Språk
finska
Utgivningsdatum
2015-06-04
Förlag
WSOY