Gå direkt till innehållet
  1. Böcker
  2. Barn & ungdom
  3. 9-12 år

Kesä, jolloin minusta tuli kaunis

Författare:
finska
Serie:Kesä (del 1)
161 kr
Lägsta pris på PriceRunner

Jenny Hanin uusi trilogia tulossa myös Amazon Prime -sarjana.

Kesä, jolloin minusta tuli kaunis aloittaa trilogian. Jenny Han vangitsee kuuman kesätunnelman ja unohtumattoman rakkaustarinan, josta on tekeillä myös Amazon Prime -tv-sarja.

”Romanttinen ja sydäntä särkevän todellinen” – School Library Journal

”Haluaisin asua tämän kirjan sisällä.” – kirjailija Lauren Myracle

Isabel, Belly elää kesää varten. Kaikki hauska ja taianomainen tapahtuu kesällä, kun hän viettää kesäloman äitinsä ja tämän parhaan ystävän perheen kanssa rantatalossa meren äärellä. Belly on tuntenut Jeremiahin ja Conradin aina, he ovat olleet hänelle kuin veljiä, toisinaan pieniä ihastuksia. Mutta tänä ihanana, kaameana kesänä kaikki on toisin. Kaikki muuttuu.

Jenny Han asuu Brooklynissä New Yorkissa. Hän kirjoittaa kahviloissa, metrossa ja kyläillessään. Jenny rakastaa syksyistä kaupunkia ja pitää aina laukussaan huulikiiltoa, muistikirjaa ja silmälasien puhdistusainetta.

Illustratör
Riikka Turkulainen
Författare
Jenny Han
Översättare
Antti Hulkkonen
Uppläsare
Hanna Mönkäre
ISBN
9789510483299
Språk
finska
Serie
Kesä (del 1)
Utgivningsdatum
2022-07-04
Förlag
WSOY
Speltid
6h 40min