Gå direkt till innehållet
Iivana
Iivana
Spara

Iivana

Lägsta pris på PriceRunner
Läs i app eller ladda ned
Iivana Ivanoff lähtee kosioretkelle. Hän on varsin oiva aviomiesehdokas, onhan hän terve ja ammatiltaan suutari. Hänen kosintansa kohteena olisi Durnjakinin leski, Anna Feodorovna.

Kesken matkan hän tapaa suomalaisen Jussi Ropotin, joka lähtee hänen kyytimiehekseen ja tulkikseen. Matkan vastoinkäymiset vasta alkavat, kun Ropotti ensi töikseen johdattaa Iivanan aivan väärään taloon.

Jahkailu ja kielimuurin aiheuttamat väärinkäsitykset johtavat Iivanan ja Jussin monenlaisiin outoihin tilanteisiin. Kosintaretki koostuu hulvattomista vuorosanoista ja Jussin vilpittömistä yrityksestä auttaa kanssaihmistään.

Maiju Lassila oli kirjailija Algot Untolan (1868–1918) taiteilijanimi. Maiju Lassilan lisäksi Untolan tunnettuja taiteilijanimiä ovat Irmari Rantamala, Väinö Stenberg, J.I. Vatanen, Liisan-Antti ja Jussi Porilainen. Untolan kuuluisin teos on Maiju Lassila -nimellä julkaistu 'Tulitikkutyttö'.
Författare
Maiju Lassila
ISBN
9788726072587
Språk
Finska
Utgivningsdatum
2020-03-23
Tillgängliga elektroniska format
  • Epub - vattenmärkt
Sidor
95
Läs e-boken här
  • App
  • Läsplatta
  • Dator