Gå direkt till innehållet
  1. Böcker
  2. Hälsa & Livsstil
  3. Resa

I skyggen av Bysants

Författare:
norska bokmål
Serie:Sidespor
198 kr
Lägsta pris på PriceRunner

I år 578 dro munken Johannes Moscho og hans elev sufien Sophronius, på en reise gjennom hele det bysantiske keiserdømmet. I 1994 foretar den britiske forfatteren og journalisten William Dalrymple den samme reisen med munkens opptegnelser i bagasjen. Ferden, som går fra Hellas til Egypt, via bl.a. Tyrkia, Syria og Libanon, gir et fascinerende innblikk i områdets historiske og religiøse utvikling - og ikke minst bakgrunnen for mange av vår tids dramatiske konflikter. William Dalrymple møter en verden med urgamle klostre som har overlevd århundrer med islamsk styring, men som nå står i fare for å forsvinne.
Gjennom hele denen fascinerende reisen får leseren samtidig et fargerikt innblikk i hvordan Moscho opplevde denne turen for over 1500 år siden.

William Dalrymple har skrevet en rekke prisbelønte reiseskildringer. I skyggen av Bysants beskriver til fulle hans evne til å formidle kunnskap på en både intelligent og poetisk måte.

Översättare
Ellinor Kolstad
Upplaga
1
ISBN
9788203214233
Språk
norska bokmål
Utgivningsdatum
2016-09-12