Gå direkt till innehållet
  1. Böcker
  2. Noveller, poesi & dramatik
  3. Poesi

Ho mor å hann far

norska nynorska
297 kr
Lägsta pris på PriceRunner

Det handler om å bryte grunn, om å bygge et hjem, om å skape et sted, men aller mest handler det om den nære forbindelsen mellom generasjonene. Ho mor og hann far, Eirik Skredes egne besteforeldre, er kanskje døde, men lever likevel sterkt i minnet hans.

Ho mor å hann far er skrevet på dialekten fra det lille stedet i Troms hvor forfatteren er vokst opp. Kombinasjonen av de mange uvante lydlige kombinasjonene, og landskapet av gård og fjord og bygd som de beskriver, skaper både noe gjenkjennelig og fremmed i det samme, noe gammelt og helt nytt.

For et språk kan også skrive frem et sted, som Alf Prøysens Hedemark, Peter Wessel Zappfes Nordland, eller Eldar Vågans Toten. Nå finnes også Eirik Skredes Lakselvbukt i Ho mor å hann far.

Undertitel
Dikt
Upplaga
1
ISBN
9788210059209
Språk
norska nynorska
Vikt
246 gram
Utgivningsdatum
2023-02-13
Sidor
92