Gå direkt till innehållet
  1. Böcker
  2. Facklitteratur
  3. Konst & kultur

Å synge i kor

Inbunden, 2014
norska bokmål
318 kr
Lägsta pris på PriceRunner

Korsang er en folkebevegelse i Norge. Mer enn 200.000 mennesker synger i kor! Enhver by eller bygd i Norge med respekt for seg selv har et kor. Denne boka tar opp grunnleggende temaer ved det å synge i kor. Hva slags fenomen er et kor? Hva handler korsang om? Hva foregår i kor? Og hva betyr korsang for enkeltmennesker, grupper eller samfunn?

Boka er skrevet for alle som på en eller annen måte har med korsang å gjøre - og som har opplevd gleden ved å synge sammen med andre og ikke minst gleden ved å tilhøre et korfellesskap.

Få i Norge har en bedre bakgrunn for å skrive en slik bok. Anne Haugland Balsnes har vært i kor siden hun var fem år. Hun har utdannelse fra Universitet i Oslo og Norges Musikkhøgskole. I tillegg til å trekke veksler på egne erfaringer som sanger og dirigent, bygger hun på et omfattende forskningsmateriale.

Undertitel
Ideal for menneskelig fellesskap?
Upplaga
1
ISBN
9788283140194
Språk
norska bokmål
Vikt
500 gram
Utgivningsdatum
2014-09-04
Sidor
168