Gå direkt till innehållet
Reykjaviknetter
Reykjaviknetter
Spara

Reykjaviknetter

Läs i vår app eller ladda ned

Erlendur har nettopp sluttet seg til politistyrken i Reykjavik. Det er travle tider i gatemiljøet, med trafikkulykker, tyverier, voldsepisoder og smugling. Et uforklarlig dødsfall kan ikke slutte å plage Erlendur. En boms han regelmessig møtte da han hadde nattskift, blir en dag funnet druknet i en grøft. Det virker ikke som noen bryr seg. Men skjebnen hans plager Erlendur og fører ham ned i byens merkelige og mørke underverden.

Reykjaviknetter handler om den aller første saken til Erlendur Sveinsson, politimannen vi kjenner fra Indridasons tidligere bøker.

"Et internasjonalt litterært fenomen - og det er lett å skjønne hvorfor. Romanene hans er gripende, ekte, skumle og lyriske." Harlan Coben

"… ikke bare en thriller, men en sterk og moderne historie om sorg og begjær." Morgunbladid

"Arnaldur i sin aller beste form, her er spenning og drama på hver side […] Dette er den islandske virkeligheten» Pressan.is

Översättare
Silje Beite Løken
Upplaga
1
ISBN
9788202442842
Språk
Norska (bokmål)
Utgivningsdatum
2014-02-28
Tillgängliga elektroniska format
  • Epub - vattenmärkt
Sidor
312
Läs e-boken här
  • Adlibris app
  • Läsplatta
  • Dator