Gå direkt till innehållet
Myynti on rikki
Myynti on rikki
Spara

Myynti on rikki

Författare:
Finska
Läs i vår app eller ladda ned
”Maailma muuttuu, ja vaatimukset myyjille ja myynnille muuttuvat sen mukana. Kallen kirjassaan tuoma vahva näkemys ja osaaminen antavat kaikille asiakasrajapinnassa toimiville hyvät työkalut pärjätä myös uudessa tilanteessa. Jos yhtälöön vielä lisätään Kallen innostava, osallistava ja asiantunteva käytännön valmennus, niin ollaan jo todella pitkällä. Voin lämpimästi suositella molempia.” - Juha Pesola, toimitusjohtaja, VMP Varamiespalvelu

”Digitalisaatio on tehnyt tiedon läpinäkyväksi asiakkaalle. Kalle Laineen pitkäaikainen kokemus myynnin konsulttina ja valmentajana tuo kokemuksen syvää rintaääntä kirjaan, joka kuvaa hyvin B2B-myyjän uudet osaamisvaateet ostajan vallan kasvaessa. Erinomainen ja käytännönläheinen opas, joka kaikkien B2B-myynnin parissa toimivien olisi syytä lukea.” - Markku Uitto, toimitusjohtaja, Teknisen Kaupan ja Palveluiden yhdistys

Myynti ja myyjät ovat hukassa. Asiakkaan ostoprosessi on entistä näkymättömämpi. Tästä huolimatta myynti toimii vanhalla reseptillä, jolloin tulokset laskevat ja toiminta on entistä tehottomampaa. Myynti on rikki. On siis uuden B-to-B-myynnin aika.

Kirjassa käsitellään konkreettisesti uudentyyppistä myyntiä kolmesta eri näkökulmasta:

- Millainen organisaatio, toimintatapa ja myyntikulttuuri mahdollistavat onnistumisen jatkossa?
- Mitkä ovat keskeiset muutokset asiakkaan toiminnassa?
- Millainen on tulevaisuuden huippumyyjä?

Tätä kirjaa ei ole kirjoitettu kellarin uumenissa, vaan asiakkaiden parissa sekä esiteltyjä työkaluja ja menetelmiä kentällä testaten. Kirja sisältää lisäksi monia käytännönläheisiä yritysesimerkkejä uuden ajan myynnistä ja markkinoinnista.
Undertitel
B-to-B-myynnin uusi aika
Författare
Kalle Laine
ISBN
9789521426148
Språk
Finska
Utgivningsdatum
2018-03-04
Tillgängliga elektroniska format
  • Epub - vattenmärkt
Sidor
229
Läs e-boken här
  • Adlibris app
  • Läsplatta
  • Dator