Gå direkt till innehållet
Le Luxe
Spara

Le Luxe

Författare:
Finska
Kenet löytää, kun seuraa unelmiaan?

Muotia, rakkautta ja ikuista ystävyyttä Pariisissa.

Työpaikka Pariisin ylellisimmän vintagemuodin myymälässä on suomalaisen Eveliinan unelmien täyttymys. Työmatkalla sattuva kommellus tutustuttaa hänet hurmaavaan Fontainesin kartanon perheeseen, joka avaa ovet muotieliitin salattuun maailmaan – ja kääntää Eveliinan elämän päälaelleen.

Eveliinan tarina on huumorilla maustettu kertomus muodin kuolemattomista klassikoista, suuresta rakkaudesta, unelmien tavoittelusta, kadonneista muotimuusista, ystävyyden reunaehdoista ja siitä, mitä luksus tekee kantajalleen.

Le Luxe on oivaltava ja mukaansatempaava feel good -romaani, joka irrottaa jalat maasta yhtä elegantisti kuin Chanelin slingback-korot.

Elisa Suokko on entinen Elle-muotilehden toimittaja, joka asui puoli vuosikymmentä Pariisissa. Nykyisin hän asuu perheineen Luxemburgissa ja työskentelee EU-juristina. Vapaa-ajallaan hän surffaa. Le Luxe on hänen ensimmäinen romaaninsa.
Författare
Elisa Suokko
Illustratörer
Ville Laihonen
Upplaga
2. p
ISBN
9789510509234
Språk
Finska
Vikt
290 gram
Utgivningsdatum
2025-05-23
Förlag
WSOY
Sidor
311