Gå direkt till innehållet
Ihan lopussa
Spara

Ihan lopussa

Författare:
pocket, 2026
Finska
Sydämentykytystä hermolomalla.

”Hillittömän hauska ja pirskahtelevan elämäniloinen – kaikille, jotka tarvitsevat pientä breikkiä.” – kirjailija Beth O'Leary

Sasha ei ole vain väsynyt. Hän on lopen uupunut, kuiviin puristettu rätti, joka ei jaksa enää yhtään työpäivää dynaamisessa start up -yrityksessä. Kun seinä tulee lopulta vastaan (ikävä kyllä varsin kirjaimellisesti), on aika suunnata hermolomalle. Sashaa ei hetkauta tyhjän rantahotellin törppö henkilökunta, ankea lehtikaalismoothie tai karu sää. Mutta kun sietämättömän komea ja yhtä lailla uuvahtanut Finn ilmestyy häiritsemään Sashan mindfulness-harjoituksia, rauha on mennyttä. Kipinät sinkoilevat torailevan parivaljakon ottaessa toisistaan mittaa.

Englantilainen Sophie Kinsella (s. 1969) on chicklitin tähtikirjailija, joka huippusuositun Himoshoppaaja-sarjan lisäksi on kirjoittanut 12 itsenäistä romanttista komediaa. Hulvattoman höpsöt romcomit ovat hurmanneet lukijat ympäri maailman: kirjoja on käännetty yli 40 kielelle ja myyty yli 48 miljoonaa kappaletta yli 60 maassa. Kinsellan tavaramerkkejä ovat itseironinen sanailu ja pirteä huumori. Uudessa romaanissaan Ihan lopussa itsekin burnoutin kokenut kirjailija käsittelee vakavaa aihetta lämpimän huumorin keinoin.
Författare
Sophie Kinsella
Illustratörer
Richard Ogle, Paul Thurlby
Översättare
Kaisa Kattelus
ISBN
9789510524176
Språk
Finska
Vikt
212 gram
Utgivningsdatum
2026-01-07
Förlag
WSOY
Sidor
390