Gå direkt till innehållet
Flokkdyr
Spara

Flokkdyr

Författare:
pocket, 2016
Norska (bokmål)
På oppslagstavlen kalt Hemmeligheten kan elevene på St. Kilda’s kostskole for jenter henge opp anonyme meldinger. Vanligvis er det snakk om en salig blanding av sladder og fordekt mobbing, men en dag blir tavlen brukt til noe ganske annet: Et bilde av en gutt som for et år siden ble funnet drept på naboskolen i Dublin. Under bildet står det: Jeg vet hvem som drepte ham.
God krim fra Dublin
(...)en av Europas mest spennende kriminalforfattere nå for tiden. Hun skriver med et levende røft språk og ekte driv i handlingen. (...) En virkelig god krimbok som jeg kan anbefale."
Thorstein Buer, Demokraten

«Flokkdyr kan meget mulig være Frenchs beste roman hittil, og det sier en del.»
The New York Daily News

«En bok om utspekulerte og storkjefta skolejenter man ikke kan stole på for fem flate øre, og som ikke uten videre lar seg knekke under press.
The New York Times

«Fantastisk bra – og fantastisk skummelt. Språket er også helt strålende.»
Stephen King

«Tana French er unektelig en av vår tids beste krimforfattere … [Flokkdyr er] svimlende avhengighetsskapende … Ikke gå glipp av denne.»
The Associated Press

«Fiffig, rått, vulgært og ondskapsfullt på den ene siden, og dypt tragisk på den annen.»
The New York Times Book Review

Författare
Tana French
Upplaga
1
ISBN
9788202529970
Språk
Norska (bokmål)
Vikt
346 gram
Utgivningsdatum
2016-09-01
Sidor
554