Gå direkt till innehållet
1924
Spara

1924

Författare:
pocket, 2017
Nederländska

«De personages zijn allemaal even overtuigend, de dialogen mooi van karigheid, en de metaforen die Caris hanteert zijn spaarzaam maar sterk en betekenisvol . (Juryrapport ITs Playwriting Award 2011)

In een klein, al praktisch vergeten gehucht zonder naam komt op een dag een vreemdeling aan: een verhalenverteller uit de Grote Stad. Zijn komst schudt het slaperige dorpje ruw wakker. Terwijl de zeventienjarige Bobbie steeds verder verdwaalt in zijn mooie verhalen, begint het bij de andere dorpelingen te broeien. Te branden. Ze zijn niet gewend aan pottenkijkers, het leven hier is niet bedoeld voor ogen van buitenaf. Langzaam maar zeker wordt het hele dorp uit het lood geduwd, totdat het niet meer anders kan dan misgaan.

1924, ergens tussen Denver en Colorado Springs is een rauw stuk over familie en religie. Een po tische western over de dood, de drank, de droom en de verdomde hitte.

Koen Caris (1988) schrijft theaterstukken en hoorspelen. Hij schreef onder meer voor Bellevue Lunchtheater, Over het IJ Festival, BNN, de VPRO en de NTR, en is huisschrijver van theatergezelschap Als de Beren Komen. Zijn werk won prijzen op het Caf Theater Festival en het Amsterdam Fringe Festival, en werd genomineerd voor onder andere de Prix Europa, de Zilveren Reismicrofoon en de ITs Playwriting Award.

Undertitel
Ergens tussen Denver en Colorado Springs
Författare
Koen Caris
ISBN
9789491515705
Språk
Nederländska
Vikt
177 gram
Utgivningsdatum
28.3.2017
Förlag
Bokeh
Sidor
112