Gå direkt till innehållet
France hates me
Spara

France hates me

Författare:
inbunden, 2026
Engelska
France Hates Me er en humoristisk illustrert samling av røverhistorier, noveller, hvite løgner og favorittoppskrifter. Selv om boken ikke akkurat er en kokebok, inneholder den over femti oppskrifter. France Hates Me inneholder i tillegg et utvalg matrelaterte historier, som forfatter Craig Whitson har opplevd gjennom årenes løp – fra barndommen i Oklahoma til de mange årene han har bodd i Norge.

Per Dybvigs sylskarpe tegninger er et herlig supplement til de ofte morsomme historiene om mat og vin. Les om apple fritters i Memphis, scrod i Boston, farse i Norge, forbanna god pizza fra San Francisco, deilig meksikansk mat og amerikansk barbecue fra hele det fettflekkede kartet.

France Hates Me er full av deilige oppskrifter fra Craig, så vel som flere av hans talentfulle venner fra Norge og utlandet. Gled deg til å lage dipper og sauser, mettende kjøttretter, delikat sjømat, dine favorittkarbohydrater og -grønnsaker og vanedannende søtsaker. Lag mat og spis, le litt med venner og lag litt mer mat. Denne boken vil multitaske seg rett inn i hjertet til sultne lesere, muligens til og med i Frankrike.
Författare
Craig Whitson
Illustratörer
Per Dybvig
Upplaga
1
ISBN
9788230030660
Språk
Engelska
Vikt
1010 gram
Utgivningsdatum
16.4.2026
Förlag
Kolofon
Sidor
226