Filter
  • Inbrott i stallet

    av

    9-12 år inbunden, 2019, Svenska, ISBN 9789178614820

    När Josefin får nya grannar som ska starta en ridskola börjar det hända konstiga saker. Hon och den nya granntjejen Malin blir snabbt kompisar men det dröjer inte länge förrän de

  • Den försvunna silverkalken

    av

    9-12 år kartonnage, 2019, Svenska, ISBN 9789178614837

    Hästtjejerna Josefin och Malin är tillbaka.   Den här sommaren ska de på konfirmationsridläger. Båda tjejerna är rejält förväntansfulla, det ska bli så spännande! Men kanske blir

  • Sara och Salina

    av

    9-12 år inbunden, 2019, Svenska, ISBN 9789188964250

    Sommarlovet är över och hösten och vardagen nalkas för Sara med skola, stall, kompisar och ridning. Galahad är såld och har fått ett nytt hem hos Stina och Matilda. När Sara en dag

  • Truth or Mare

    av

    9-12 år häftad, 2019, Engelska, ISBN 9781338592269

    An original novel based on the award-winning (2 Emmys) Netflix show! The riders of Bright Fields Stables are playing a game of Truth or Dare – or rather, Truth or

  • Rebel Dogs! Heroic Tales of Trusty Hounds

    av

    9-12 år häftad, 2019, Engelska, ISBN 9781407194356

    Tail-wagging tales of real-life Rebel Dogs! Get your paws on the stories and secrets of some of history's most heroic hounds! An engaging collection packed

  • The Bad Luck Lighthouse

    av

    9-12 år häftad, 2019, Engelska, ISBN 9781912626304

    The twisty-turny sequel to the bestselling Last Chance Hotel – perfect for fans of Harry Potter and Robin Stevens! 'This mystery is a worthy prizewinner ... a